0 سبد خرید
0لیست مقایسه
درخشش الکتریک
دسته بندی مقالات
تمامی مقالات
بررسی دستگاه میگر و تفاوت آن با ارت سنج
بررسی دستگاه میگر و تفاوت آن با ارت سنج
بررسی دستگاه میگر و تفاوت آن با ارت سنج سال هاست که از دستگاه های میگر و ارت سنج در صنعت استفاده می شود، در این مطلب سعی کردیم به بررسی دستگاه میگر و تفاوت آن با ارت سنج بپردازیم. میگر چیست : Megger، به عنوان تستر مگا اهم شناخته می شود و دارای سابقه طولانی است. تاریخ تولید این دستگاه، سال 1889 بوده و از سال 1903 به صورت مداوم استفاده می شود. این دستگاه در دهه 1920 بسیار محبوبیت پیدا کرد. Megger در واقع یک نام مستعار است که از ترکیب دو کلمه اندازه گیر (meter) و مگا اهم (mega-ohms) تشکیل شده است.
ادامه مطلب ...
میگر یا تستر عایق چیست
میگر یا تستر عایق چیست
میگر (megger) یا تستر عایقی وسیله ای است برای اندازه گیری مقاومت های بسیار بزرگ معمولاً تا ۲ گیگا اهم با ولتاژ تست تا ۵ کیلوولت می باشد و جهت سنجش مقاومت عایقی کابل ها، موتورها، ترانسفورماتور ها ، ژنراتورها و سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می شود.
ادامه مطلب ...
معرفی الکتروموتورهای AC
معرفی الکتروموتورهای AC
موتور جریان متناوب یک ماشین الکتریکی است که با جریان متناوب تغذیه شده و توان الکتریکی را تبدیل به توان مکانیکی چرخشی یا خطی می‌نماید. موتور جریان متناوب AC از دو قسمت اصلی تشکیل شده:
ادامه مطلب ...
معرفی ساختار داخلی درایو (اینورتر)
معرفی ساختار داخلی درایو (اینورتر)
درایو دارای دو بخش هستند: 1-واحد قدرت درایو ac 2-واحد کنترل درایوac بخش قدرت درایو ac در درایوهای ac بخش قدرت که همان بخش اصلی دستگاه است معمولا دارای پنج قسمت اصلی می باشد: 1-ورودی 2-مبدل AC/DC 3-پیوند DC (DC Linc ) 4-ترمز دینامیکی 5-IGBT و خروجی ورودی
ادامه مطلب ...
آموزش و معرفی کارکرد با مولتی متر
آموزش و معرفی کارکرد با مولتی متر
مولتی مترچیست؟ مولتی متر-اهمتر-آو متر-ولت متر: دستگاهی است برای سنجش و اندازه گیری مقادیر الکتریکیAC وDC مقادیرمقادیر AC : مقادیر متناوب یا AC به مقادیری گفته می شود که منشاء تولید آن ژنراتور می باشد و برق شهر و ساختمانها و کارخانجاتAC می باشد و شکل موج ولتاژ و جریان آن بصورت سینوسی می باشد و با علامت ~ مشخص می شود.
ادامه مطلب ...
مقاله در مورد اینورتر
مقاله در مورد اینورتر
اینورتر چیست : اینورتریا مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند. جریان AC تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله ترانسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل می شود. اینورترها قطعات متحرک ندارند و در طیف گسترده ای از ابزارهای کاربردی استفاده می شوند، از منبع تغذیه کامپیوتر گرفته تا ابزار بزرگحمل و نقل. اینورترها معمولا برای تامین جریان AC از منابع DC مانند پانل های خورشیدی یا باتری مورد استفاده قرار میگیرند. اینورتر نوسان ساز الکترونیکی قدرت بالا است. دلیل این نام گذاری آن است که این دستگاه عمل عکس مبدل برق AC به DC متداول را انجام میدهد.
ادامه مطلب ...
نمایش 1 تا 7 (از 7 مطلب)
تعداد نمایش:
1